Běh na Peklák je závod v běhu do vrchu (stylem nahoru a dolů), který se běží na technicky náročné okruhové trati vedoucí po lyžařské sjezdovce a singletrailových stezkách v areálu Peklák. Závod je otevřený, zúčastnit se může každý, kdo se nezalekne technicky náročné trati se značným pozitivním převýšením. Běh na Peklák je zpravidla organizován jako Mistrovství ČR v běhu do vrchu, případně jako nominační závod pro ME či MS v běhu do vrchu seniorů a U20. V závodě se své síly pravidelně poměřuje kompletní česká běžecká špička.


Základní informace

Termín, čas a místo konání

V jednání

V roce 2023 teto závod neproběhne, o termínu jednáme. Start hlavního závodu je naplánován na 12:00 hod. v prostoru Ski areálu Peklák v České Třebové.

  • Start dětského závodu: 10:00 hod.
  • Start závodu na 5,6 km: 11:00 hod.
  • Start hlavního závodu: 12:00 hod.

Tratě závodu

500 m, 5,6 km a 12 km

Tratě závodu jsou okruhové (běží se tedy stylem nahoru a dolů), vedené z části po lyžařské sjezdovce a z části po trasách bike parku.

  • 500 m (jeden okruh, drobné převýšení)
  • 5,6 km (dva malé okruhy, +- 350 m)
  • 12 km (tři velké okruhy, +- 800 m)

Registrace

Předem / v den závodu

Do závodu se přihlašuje přes on-line formulář, nebo na místě v den závodu. Atleti účastnící se MČR se přihlašují přes webové stránky Atletika.cz.

Přihlašovaní není otevřeno.


Propozice

Propozice k závodu Běh na Peklák, který je současně i Mistrovstvím České republiky v běhu do vrchu a nominačním závodem pro Mistrovství světa v běhu do vrchu seniorů a U20. V propozicích najdete kompletní informace k závodu – od přihlašování, až po informace o časovém harmonogramu závodu, nebo cenách pro vítěze.

Registrace

Možnosti, jak se přihlásit do závodu, existují tři: prostřednictvím webu Českého atletického svazu (pouze pro MČR a registrované atlety), předem elektronicky se zvýhodněným startovným 150 Kč, nebo na místě v den závodu za plné startovné 200 Kč.

Tratě a mapy

Tratě závodu jsou okruhové, vedené částečně po lyžařské sjezdovce, částečně po lesních cestách a trailových stezkách bike parku. Tratě jsou profilově i technicky náročné a svými parametry odpovídají náročnosti trasám světových či evropských šampionátů v běhu do vrchu (nahoru/dolů).

Program

Program závodu je rozdělený do dvou dnů. V sobotu je pro závodníky, kteří do České Třebové dorazí den před závodem, připravena prohlídka trati, případně společné předzávodní posezení. V — pak proběhne samotný závod, návštěvníkům pak budou k dispozici stánky našich partnerů.

Výsledky

Na této stránce jsme pro vás připravili výsledky ze všech ročníků závodu Běh na Peklák, které doposud proběhly. Výsledky jsou k dispozici ke stažení v PDF, případně on-line na webových stránkách partnera, který v daném roce zajišťoval čipové měření závodu a kompletní výsledkový servis.