Běh na Peklák je závod v běhu do vrchu (stylem nahoru a dolů), který se běží na technicky náročných okruhových tratích Ski areálu a bike parku Peklák. Závod se uskuteční jako Mistrovství České republiky v běhu do vrchu, nominační závod pro 19. Mistrovství Evropy v běhu do vrchu (seniorů a juniorů U20) a nominační závod pro 15. WMRA Mezinárodní U18 pohár v běhu do vrchu.


Základní informace

Termín, čas a místo konání

Sobota 5. 6. 2021

Závod proběhne v sobotu 5. 6. 2021. Start hlavního závodu je ve 12:00 hod. v prostoru Ski areálu Peklák v České Třebové.

Tratě závodu

6 km (350 m+), 12 km (750 m+)

Tratě závodu jsou okruhové, běží se tedy stylem nahoru a dolů, vedené z části po lyžařské sjezdovce a z části po trasách Bike parku. 

Registrace

Předem / v den závodu

Registrovat do závodu se můžete předem prostřednictvím on-line formuláře (za zvýhodněné startovné), nebo na místě v den závodu.


Propozice

Propozice k závodu Běh na peklák, který je Mistrovstvím České republiky v běhu do vrchu, nominačním závodem pro 19. Mistrovství Evropy v běhu do vrchu – seniorů a juniorů U20, a nominačním závodem pro 15. WMRA Mezinárodní U18 pohár v běhu do vrchu, vše tzv. stylem nahoru a dolů.

Registrace

Možnosti, jak se přihlásit do závodu, existují tři: prostřednictvím webu ČAS (pouze pro MČR a registrované atlety, do 30. 5. 2021), předem elektronicky do veřejného závodu se zvýhodněným startovným 150 Kč (do 30. 5. 2021), nebo na místě v den závodu – tj. v sobotu 1. 6. 2021 za plné startovné 200 Kč.

Tratě a mapy

Tratě závodu jsou okruhové, vedené částečně po lyžařské sjezdovce, částečně po lesních cestách a trailových stezkách bike parku. Tratě jsou profilově i technicky náročné a svými parametry odpovídají náročnosti trasám světových či evropských šampionátů v běhu do vrchu (nahoru/dolů).

Program

Program závodu je rozdělený do dvou dnů. V pátek je pro závodníky, kteří do České Třebové dorazí den před závodem, připravena prohlídka trati, případně společné předzávodní posezení. V sobotu 5. 6. 2021 pak proběhne samotný závod, návštěvníkům pak budou k dispozici stánky našich partnerů.

Pravidla závodu

Pro zájemce o opravdu detailní informace nabízíme k prostudování pravidla závodu „v plném znění„. Najdete v nich informace z propozic, plus několik dodatečných informací týkajících se MČR v běhu do vrchu, kvalifikace na Mistrovství Evropy a Mezinárodní U18 pohár v běhu do vrchu.

Výsledky

Na této stránce jsme pro vás připravili výsledky ze všech ročníků závodu Běh na Peklák, které doposud proběhly. Výsledky jsou k dispozici ke stažení v PDF, případně on-line na webových stránkách partnera, který v daném roce zajišťoval čipové měření závodu a kompletní výsledkový servis.

<span>%d</span> blogerům se to líbí: