Běh na Peklák je závod v běhu do vrchu (stylem nahoru a dolů), který se běží na technicky náročné okruhové trati vedoucí po lyžařské sjezdovce a singletrailových stezkách v areálu Peklák. Závod je otevřený, tudíž se závodu může zúčastnit každý, kdo se nezalekne technicky náročné trati se značným pozitivním převýšením. Běh na Peklák je zpravidla organizován jako Mistrovství České republiky v běhu do vrchu, případně jako nominační závod pro Mistrovství Evropy či světa v běhu do vrchu seniorů a U20. V závodě se své síly pravidelně poměřuje kompletní česká běžecká špička.


Základní informace

Termín, čas a místo konání

V jednání

V roce 2022 teto závod neproběhne, o termínu jednáme. Start hlavního závodu je naplánován na 12:00 hod. v prostoru Ski areálu Peklák v České Třebové.

  • Start dětského závodu: 10:00 hod.
  • Start závodu na 5,6 km: 11:00 hod.
  • Start hlavního závodu: 12:00 hod.

Tratě závodu

500 m, 5,6 km a 12 km

Tratě závodu jsou okruhové (běží se tedy stylem nahoru a dolů), vedené z části po lyžařské sjezdovce a z části po trasách bike parku.

  • 500 m (jeden okruh, drobné převýšení)
  • 5,6 km (dva malé okruhy, +- 350 m)
  • 12 km (tři velké okruhy, +- 800 m)

Registrace

Předem / v den závodu

Do závodu se přihlašuje přes on-line formulář, nebo na místě v den závodu. Atleti účastnící se MČR se přihlašují přes webové stránky Atletika.cz.

Přihlašovaní není otevřeno.


Propozice

Propozice k závodu Běh na Peklák, který je současně i Mistrovstvím České republiky v běhu do vrchu a nominačním závodem pro Mistrovství světa v běhu do vrchu seniorů a U20. V propozicích najdete kompletní informace k závodu – od přihlašování, až po informace o časovém harmonogramu závodu, nebo cenách pro vítěze.

Registrace

Možnosti, jak se přihlásit do závodu, existují tři: prostřednictvím webu Českého atletického svazu (pouze pro MČR a registrované atlety), předem elektronicky se zvýhodněným startovným 150 Kč, nebo na místě v den závodu za plné startovné 200 Kč.

Tratě a mapy

Tratě závodu jsou okruhové, vedené částečně po lyžařské sjezdovce, částečně po lesních cestách a trailových stezkách bike parku. Tratě jsou profilově i technicky náročné a svými parametry odpovídají náročnosti trasám světových či evropských šampionátů v běhu do vrchu (nahoru/dolů).

Program

Program závodu je rozdělený do dvou dnů. V sobotu je pro závodníky, kteří do České Třebové dorazí den před závodem, připravena prohlídka trati, případně společné předzávodní posezení. V — pak proběhne samotný závod, návštěvníkům pak budou k dispozici stánky našich partnerů.

Výsledky

Na této stránce jsme pro vás připravili výsledky ze všech ročníků závodu Běh na Peklák, které doposud proběhly. Výsledky jsou k dispozici ke stažení v PDF, případně on-line na webových stránkách partnera, který v daném roce zajišťoval čipové měření závodu a kompletní výsledkový servis.