Běh na Peklák je závod v běhu do vrchu, který se běží na technicky náročné okruhové trati vedoucí po lyžařské sjezdovce a singletrailových stezkách v areálu Peklák. Závod je otevřený, tudíž se jej může zúčastnit každý, kdo se nezalekne náročné trati. V letošním roce bude součástí závodu také Mistrovství České republiky v běhu do vrchu (stylem nahoru a dolů), na kterém se představí nejlepší čeští běžci do vrchu.


Základní informace

Termín, čas a místo konání

Neděle 19. 9. 2021

Závod proběhne v neděli 19. 9. 2021. Start hlavního závodu je ve 12:00 hod. v prostoru Ski areálu Peklák v České Třebové.

Tratě závodu

6 km (350 m+), 12 km (750 m+)

Tratě závodu jsou okruhové, běží se tedy stylem nahoru a dolů, vedené z části po lyžařské sjezdovce a z části po trasách bike parku. 

Registrace

Předem / v den závodu

Přihlásit se do závodu můžete předem pomocí on-line formuláře (za zvýhodněné startovné), nebo pak na místě v den závodu za plné startovné.

Registrace ještě nebyla otevřena.


Propozice

Propozice k závodu Běh na Peklák, který je současně i Mistrovstvím České republiky v běhu do vrchu. V propozicích najdete kompletní informace k závodu – od přihlašování, až po informace o časovém harmonogramu závodu, nebo cenách pro vítěze.

Registrace

Možnosti, jak se přihlásit do závodu, existují tři: prostřednictvím webu ČAS (pouze pro MČR a registrované atlety, do 12. 9. 2021), předem elektronicky do veřejného závodu se zvýhodněným startovným 150 Kč (do 15. 9. 2021), nebo na místě v den závodu – tj. v sobotu 19. 9. 2021 za plné startovné 200 Kč.

Tratě a mapy

Tratě závodu jsou okruhové, vedené částečně po lyžařské sjezdovce, částečně po lesních cestách a trailových stezkách bike parku. Tratě jsou profilově i technicky náročné a svými parametry odpovídají náročnosti trasám světových či evropských šampionátů v běhu do vrchu (nahoru/dolů).

Program

Program závodu je rozdělený do dvou dnů. V pátek je pro závodníky, kteří do České Třebové dorazí den před závodem, připravena prohlídka trati, případně společné předzávodní posezení. V neděli 19. 9. 2021 pak proběhne samotný závod, návštěvníkům pak budou k dispozici stánky našich partnerů.

Pravidla závodu

Pro zájemce o opravdu detailní informace nabízíme k prostudování pravidla závodu „v plném znění„. Najdete v nich informace z propozic, plus několik dodatečných informací týkajících se především Mistrovství České republiky v běhu do vrchu (stylem nahoru a dolů).

Výsledky

Na této stránce jsme pro vás připravili výsledky ze všech ročníků závodu Běh na Peklák, které doposud proběhly. Výsledky jsou k dispozici ke stažení v PDF, případně on-line na webových stránkách partnera, který v daném roce zajišťoval čipové měření závodu a kompletní výsledkový servis.