Mládeži v Junior týmu se aktuálně věnuje osm oddílových trenérů, kteří prošli školením Českého atletického svazu a úspěšně získali příslušnou trenérskou kvalifikaci. Všichni se samozřejmě dále vzdělávají, někteří z nich se navíc aktivně věnují atletice, běhům mimo dráhu či do vrchu, nebo sportu obecně.


Trenérský tým AK ISCAREX je sestaven tak, aby pokrýval jednotlivé oblasti atletického tréninku – tj. od všestranné atletické přípravy, přes specializace na konkrétní atletické disciplíny (sprinty, skok daleký, běh přes překážky apod.), až po běhy mimo dráhu (kros, běhy do vrchu atd.).

Všichni trenéři prošli školením České atletického svazu (ČAS) a získali příslušnou trenérskou kvalifikaci pro práci s mládeží – viz níže. V současné době se Junior týmu věnuje osm trenérů, jejich osobní medailonky najdete níže i s aktuálně dosaženou trenérskou kvalifikací.

Trenéři AK ISCAREXAdéla Vetchá

Trenérka 3. tréninkové skupiny s trenérskou kvalifikací „trenér žactva“ a specializací na všestrannou sportovní přípravu, běhy na střední a dlouhé tratě na dráze, mimo dráhu a běh do vrchu.

Adéla je úspěšná česká reprezentantka v bězích do vrchu s řadou mezinárodních úspěchů. Profesně se věnuje fyzioterapii a v rámci klubu dohlíží na klubové finance. V současné době pracuje na zvýšení své trenérské kvalifikace – trenér 3. třídy.


Aleš Stránský

Trenér 6. tréninkové skupiny s trenérskou kvalifikací trenér 2. třídy a specializací na vrhy a hody, běhy na střední a dlouhé tratě na dráze, běhy mimo dráhu a běh do vrchu.

Aleš je předsedou klubu, skvělým běžcem do vrchu a úspěšným trenérem, který především se svými dcerami Adélou a Míšou dosáhl významných českých i mezinárodních úspěchů v bězích do vrchu – viz klubové úspěchy.


Jan Vetchý

Trenér 3. tréninkové skupiny s trenérskou kvalifikací „trenér žactva“ a specializací na všestrannou sportovní přípravu, běhy na střední a dlouhé tratě na dráze a mimo ni a běh do vrchu.

Honza patří mezi aktivní atlety klubu, podílí se také na jeho chodu. Na běžeckých závodech hájí klubové barvy na dlouhých distancích od 10 km do maratonu, a to jak v horách, tak i na silnici. V současné době pracuje na zvýšení své trenérské kvalifikace – trenér 3. třídy.Jana Jiroušková

Trenérka 4. tréninkové skupiny – mladší žactvo s trenérskou kvalifikací „atletický trenér přípravek“ a s kvalifikací pro trénink triatlonu „trenér 2. třídy“. 

Jana je bývalá velmi úspěšná reprezentantka České republiky v triatlonu a duatlonu s řadou úspěchů na mezinárodní a domácí scéně. Jana stále aktivně sportuje, ve volném čase běhá a jezdí na horském kole.


Dalšími trenéry/trenérkami jsou Veronika Hofmanová (2. tréninková skupina), Pavla Horáčková (4. tréninková skupina), Jana Jiroušková (3. tréninková skupina) a Petra Kumpoštová (1. tréninková skupina).