Jsme aktuálně jediným atletickým klubem v České Třebové. Naše historie sahá do roku 1995, kdy Milan Čechal s Alešem Stránským založili Českotřebovský běžecký klub. V roce 2014 jsme začali s výchovou mládeže s cílem rozvíjet atletiku v regionu. Po rekonstrukci atletického stadionu (2018) jsme se rozhodli změnit název klubu na „Atletický klub ISCAREX Česká Třebová„, čímže jsme dokončili transformaci běžeckého klubu na atletický.


Atletický klub ISCAREX Česká Třebová, z. s.

V současné době se věnujeme především výchově mládeže, pořadatelské činnosti (viz níže a naše závody) a rozvoji atletiky v České Třebové obecně. Nejčastěji nás potkáte při tréninku na městském atletickém stadionu na ulici Skalka, který se pro nás stal hlavním tréninkovým místem, nebo na pilinové dráze na Horách, nebo na cyklostezkách či trailech v okolí České Třebové.

Základní fakta

Oficiální název: Atletický klub ISCAREX Česká Třebová, z. s.
Rok založení: 1995
Zakladatelé: Milan Čechal & Aleš Stránský
Předseda klubu: Aleš Stránský
Členové výboru:

 • Aleš Stránský
 • Adéla Vetchá
 • Pavla Horáčková
 • Jan Vetchý
 • Filip Záveský

Počet členů (k 31. 12. 2022): 147 členů

 • mládež: 101 atletů
 • dospělí: 46 atletů a činovníků

Kontaktní adresa a sídlo klubu

Atletický klub ISCAREX Česká Třebová, z.s.
Kozlovská 847
560 02 Česká Třebová

Kontaktní e-mail: akiscarex@gmail.com

IČO: 49317784

Logo klubu:

Další varianty názvu klubu:

 • Atletický klub ISCAREX Česká Třebová
 • AK ISCAREX Česká Třebová
 • Atletický klub ISCAREX
 • AK ISCAREX

Výroční zpráva


Pořadatelská činnost

Kromě výchovy mládeže také pravidelně pořádáme, nebo se podílíme na pořádání několika významných běžeckých akcí v regionu. V současné době jsou to především bežecké závody Běh Javorkou, Běh na Kozlovský kopec, Běh na Peklák, Pekelný kilometr a Svinnský ISCAREX kros.

Běh Javorkou – Tradiční jarní závod, který vede po parkových cestách v městském parku Javorka. Závod je určený pro všechny věkové kategorie. Trať hlavního závodu měří 6 km a má mírně zvlněný profil.

Běh na Kozlovský kopecPrázdninový silniční běh do vrchu se startem v centru České Třebové a cílem u Chaty Maxe Švabinského na Kozlovském kopci. Závod měří 5,2 km a má převýšení 230 m. Závodu se mohou zúčastnit všichni, kteří uvedenou trať uběhnou, nicméně dětské kategorie vyhlašovány nejsou.

Běh na Peklák – V areálu Peklák nepravidelně pořádáme kvalifikační závody na ME a MS v běhu do vrchu, nebo MČR v běhu do vrchu, všechny závody tzv. stylem nahoru/dolů. Nominační závody jsme uspořádali v letech 2011, 2016 a 2017, Mistrovství České republiky v běhu do vrchu pak v roce 2021.

Atletické závody na SkalceJediný atletický mítink pořádaný v České Třebové. Mítink je otevřený všem zájemcům o atletiku, tzn. registrovaným atletům i závodníkům z řad široké veřejnosti, kteří mohou své síly poměřit v běžeckých i technických disciplínách.

Pekelný kilometr – Seriál pěti samostatných závodů pro všechny věkové kategorie, který se běhá do českotřebovské sjezdovky Peklák. Poslední závod se běží večer za umělého osvětlení. Délka závodů je vždy 1km s převýšením 150 m. Pro děti a mládež jsou tratě zkráceny. Hlavním pořadatelem je firma Šimůnek, s.r.o.

Svinnský ISCAREX kros – Letní krosový závod pro všechny kategorie, který se tradičně koná ve Svinné u České Třebové. Trasa hlavního závodu vede po travnatých loukách na okraji Svinné a měří 5,4 km. Dětské tratě jsou zkráceny. Hlavním pořadatelem krosu je firma ISCAREX, s.r.o.