Česká Třebová nabízí sportovcům a atletům hned několik kvalitních sportovišť, kde mohou trénovat, případně rekreačně sportovat. Atleti našeho klubu využívají především městský atletický stadion na ulici Skalka k tréninku většiny atletických disciplín a přírodní pilinovou dráhu Na Horách ke kondiční, nebo specifické přípravě převážně běžeckých disciplín.


Městský atletický stadion

Městský atletický stadion prošel rekonstrukcí v roce 2018, kdy se ze škvárové dráhy stal plnohodnotný 400m běžecký ovál se zbrusu novým polytanovým povrchem. Stadion aktuálně disponuje šesticí běžeckých drah, sektory pro vrh koulí, hod oštěpem, skok daleký, skok vysoký a skok o tyči, a také tréninkovým fotbalovým hřištěm. Dobudování dalších sektorů (pro hod diskem a kladivem) a nutného zázemí stadionu (vlastní WC, sprchy, šatny, rozcvičována, atd.) je plánováno v budoucích letech.

Otevírací doba: denně 8:00 – 20:00 hod. (v zimních měsících do 18:00 hod.)
WC: ano – v budově VDA, nebo v budově zimního stadionu
Adresa: Skalka, 560 02 Česká Třebová

Provozovatelem stadionu je Město Česká Třebová, rozpis využití stadionu najdete zde: Google kalendář.

Sportovní areál Na Horách

Foto: Ski Klub Česká Třebová (www.skict.cz)

Sportovní areál Na Horách je celoročně přístupné přírodní sportoviště se změřeným pilinovým běžeckým okruhem o délce 1 km a venkovní posilovnou. Areál se nachází nedaleko restaurace Na Horách a poutní kaple Panny Marie Pomocné. Pilinová dráha se vine lesem, venkovní posilovna se rozprostírá na přilehlé travnaté louce. Z centra města se do areálu dostanete pěšky za cca 30 minut, autem pak 5 minut. Parkovat lze na malém parkovišti u restaurace.

Otevírací doba: nepřetržitě
WC: Ne
Adresa: Na Horách, 560 02 Česká Třebová