V rámci pořadatelské činnosti pořádáme každoročně dva tradiční běžecké závody – na jaře je to Běh Javorkou a o letních prázdninách pak Běh na Kozlovský kopec. Současně s těmito dvěma závody nepravidelně organizujeme také kvalifikační závody na Mistrovství světa nebo Evropy v běhu do vrchu, případně Mistrovství české republiky v běhu do vrchu (tzv. stylem nahoru – dolů), které se v termínových listinách objevují pod názvem Běh na Peklák.


Běh Javorkou

Sobota 22. dubna 2023 | Tradiční jarní závod s mnohaletou historií, který se pravidelně koná v krásném prostředí českotřebovského parku Javorka. Hlavní závod jako takový patří mezi velmi rychlé závody, neboť jeho trasa o délce 6 km vede po tvrdých parkových cestách a je jen mírně zvlněná. O kvalitní výkony proto není nikdy nouze.

Běh na Peklák

Běh na Peklák je závod v běhu do vrchu (stylem nahoru a dolů), který se běží na technicky náročné okruhové trati vedoucí po lyžařské sjezdovce a singletrailových stezkách v areálu Peklák. Závod je otevřený, zúčastnit se může každý, kdo se nezalekne technicky náročné trati se značným pozitivním převýšením. Běh na Peklák je zpravidla organizován jako Mistrovství ČR v běhu do vrchu, případně jako nominační závod pro ME či MS v běhu do vrchu seniorů a U20. V závodě se své síly pravidelně poměřuje kompletní česká běžecká špička.

Běh na Kozlovský kopec

Sobota 24. června 2023 | Tradiční českotřebovský závod v běhu do vrchu s cílem na Kozlovském kopci. Závod patří mnoho let mezi stálice ISCAREX poháru a Maratonstav Českého poháru v běhu do vrchu. Svou délkou a převýšením se řadí mezi ty obtížnější v termínovce, neboť se závodníci na trase o délce 5200 m musí vypořádat s převýšením 230 m.

Atletické závody na Skalce

2023 | Jediný atletický mítink pořádaný v České Třebové. Mítink je otevřený všem zájemcům o atletiku, tzn. registrovaným atletům i závodníkům z řad široké veřejnosti. A to ve všech věkových kategoriích. Atletické závody na Skalce nabídnou účastníkům možnost poměřit síly v běžeckých disciplínách na 150 m, 600 m a 5000 m a technických disciplínách, jako je skok daleký a hod kriketovým míčkem.