V rámci pořadatelské činnosti pořádáme každoročně dva tradiční běžecké závody – na jaře je to Běh Javorkou a o letních prázdninách pak Běh na Kozlovský kopec. Současně s těmito dvěma závody nepravidelně organizujeme také kvalifikační závody na Mistrovství světa nebo Evropy v běhu do vrchu, případně Mistrovství české republiky v běhu do vrchu (tzv. stylem nahoru – dolů), které se v termínových listinách objevují pod názvem Běh na Peklák.


Běh Javorkou

Tradiční jarní závod s mnohaletou historií, který se pravidelně koná v krásném prostředí českotřebovského parku Javorka. Hlavní závod jako takový patří mezi velmi rychlé závody, neboť jeho trasa o délce 6 km vede po tvrdých parkových cestách a je jen mírně zvlněná. O kvalitní výkony proto není nikdy nouze. Další ročník Běhu Javorkou je naplánován na 23. 4. 2022.

Běh na Peklák

Běh na Peklák je závod v běhu do vrchu (stylem nahoru a dolů), který se běží na technicky náročné okruhové trati vedoucí po lyžařské sjezdovce a singletrailových stezkách v areálu Peklák. Závod je otevřený, tudíž se závodu může zúčastnit každý, kdo se nezalekne technicky náročné trati se značným pozitivním převýšením. Běh na Peklák je zpravidla organizován jako Mistrovství České republiky v běhu do vrchu, případně jako nominační závod pro Mistrovství Evropy či světa v běhu do vrchu seniorů a U20. V závodě se své síly pravidelně poměřuje kompletní česká běžecká špička.

Běh na Kozlovský kopec

Tradiční českotřebovský závod v běhu do vrchu s cílem na Kozlovském kopci. Závod patří mnoho let mezi stálice ISCAREX poháru a Maratonstav Českého poháru v běhu do vrchu. Svou délkou a převýšením se řadí mezi ty obtížnější v termínovce, neboť se závodníci na trase o délce 5200 m musí vypořádat s převýšením 230 m. Další ročník závodu se uskuteční v sobotu 18. 6. 2022.

Atletické závody na Skalce

Sobota 10. září 2022 | Jediný atletický mítink pořádaný v České Třebové. Mítink je otevřený všem zájemcům o atletiku, tzn. registrovaným atletům i závodníkům z řad široké veřejnosti. A to ve všech věkových kategoriích. Atletické závody na Skalce nabídnou účastníkům možnost poměřit síly v běžeckých disciplínách na 150 m, 600 m a 5000 m a technických disciplínách, jako je skok daleký a hod kriketovým míčkem. Tento mítink je tzv. nultým ročníkem a do budoucna má ambici stát se tradičním atletickým kláním v regionu v podzimní části sezóny.

Disciplíny běh na 150 m, skok daleký a hod kriketovým míčkem jsou určené především pro dětské kategorie, běh na 600 m je pak určen pro mládež, nebo jako rychlostní test pro výkonnostní běžce na střední tratě. Hlavním vrcholem programu je pak běh na 5000 m, ve kterém mohou poměřit síly všichni ti, kteří si na tuto distanci troufají (závod bude rozdělen do více běhů podle výkonnosti závodníků).