Atletický klub ISCAREX Česká Třebová, z. s. vznikl v roce 1995 pod názvem Českotřebovský běžecký klub. Jeho zakladateli byli Milan Čechal s Alešem Stránským. Postupem času se z malého klubu několika běžeckých nadšenců stává významný regionální klub s širokou členskou základnou, řadou úspěchů na domácí i mezinárodní scéně a podporou českotřebovské firmy ISCAREX. V roce 2014 začínáme se systematickou výchovou mládeže (ISCAREX Junior tým) a postupně se měníme z čistě běžeckého klubu, na atletický. V roce 2018 město Česká Třebová dokončuje rekonstrukci městského atletického stadionu, čímž získáváme plnohodnotné zázemí pro trénink většiny atletických disciplín. S touto, pro nás velmi zásadní událostí, dochází o rok později k oficiální změně názvu klubu a jeho zaměření na rozvoj atletiky v České Třebové a okolí.


AK ISCAREX

Jsme aktuálně jediným atletickým klubem v České Třebové. Naše historie sahá do roku 1995, kdy Milan Čechal s Alešem Stránským založili Českotřebovský běžecký klub. V roce 2014 jsme začali s výchovou mládeže s cílem rozvíjet atletiku v regionu. Po rekonstrukci atletického stadionu (2018) jsme se rozhodli změnit název klubu na „Atletický klub ISCAREX Česká Třebová„, čímže jsme dokončili transformaci běžeckého klubu na atletický.

Jak se stát členem

Velmi jednoduše. V našem klubu totiž rádi přivítáme kohokoliv věkem od 6 let, kdo má zájem a chuť poctivě trénovat, závodit na dráze i mimo dráhu, účastnit se atletických soutěžích na regionální i republikové úrovni, nebo se podílet na fungování klubu. Přihlášení do oddílu je proto snadné – stačí nám dát o vašem zájmu vědět a ostatní formality, jako jsou např. přihláška, úhrada školného/příspěvku apod., už vyřešíme společně.

Výhody členství

Přemýšlíte, proč byste se vy, nebo vaše dítě měli stát členem atletického klubu? Přečtěte si více o tom, jaké výhody vyplývají z členství v našem klubu, nebo se rovnou přihlaste. Kromě možnosti rozvíjet své atletické dovednosti pod vedením klubových trenérů, nebo trénovat se zkušenějšími atlety, se můžete navíc účastnit mistrovských soutěží, nebo se aktivně zapojit do fungování klubu.

Klubové oblečení

V roce 2020 jsme dokončili transformaci klubu z čistě běžeckého klubu na atletický. Součástí transformace byla i změna vizuální identity klubu a designu týmového oblečení, ve kterém nás atleti reprezentují na mistrovských soutěžích v ČR, nebo na běžeckých závodech u nás i v zahraničí. V oficiálním soutěžním klubovém oblečení mohou závodit pouze členové klubu, klubový merch si může zakoupit kdokoliv.

Klubové úspěchy

Česká Třebová a okolí je pro vrchaře a vytrvalce jako dělané. Nemáme sice extra vysoké hory, za to kopců, které obrazně řečenou „kousnou“, když do nich běžíte, tu máme víc než dost. Není proto divu, že nejvýznamnějších úspěchů dosáhli naši běžci především v horách. Hned čtyři naši závodníci, a to Adéla Stránská, Michaela Stránská, Michal Horáček a Filip Záveský, reprezentovali Českou republiku na Mistrovství světa nebo Evropy v běhu do vrchu.

Klubové rekordy

Za 25 let fungování klubu se naši atleti zúčastnili stovek soutěží a závodů. Zaznamenali tak nespočet kvalitních výkonů, kterými se rádi pochlubíme. Dali jsme proto hlavy dohromady, prohledali internet a papírové „archivy“ a sestavili tabulky klubových rekordů ve všech disciplínách, do kterých naši atleti zasáhli. Tabulky rekordů obsahují pouze rekordy v disciplínách dospělých kategorií a jsou rozdělené zvlášť pro ženy a muže.

Historie klubu

Historie klubu AK ISCAREX se datuje do roku 1995, kdy se dva nadšení běžci Milan Čechal a Aleš Stránský rozhodli založit Českotřebovský běžecký klub. Od té doby prošel klub několika změnami až do současné podoby regionálního atletického oddílu, který se věnuje především výchově mládeže v rámci všeobecné atletické přípravy a pořadatelské činnosti.

Sportoviště

Česká Třebová nabízí sportovcům a atletům hned několik kvalitních sportovišť, kde mohou trénovat, případně rekreačně sportovat. Atleti našeho klubu využívají především městský atletický stadion na ulici Skalka k tréninku většiny atletických disciplín a přírodní pilinovou dráhu Na Horách ke kondiční, nebo specifické přípravě převážně běžeckých disciplín.

Partneři

Za podporu a spolupráci děkujeme všem institucím, organizacím a firmám, které nám pomáhají s realizací našeho poslání, kterým je rozvoj sportovních aktivit a atletiky v České Třebové, systematická příprava dětí a mladých atletů pod vedením odborně vzdělaných trenérů v rámci jednotlivých atletických disciplín a jejich následná účast na oficiálních atletických soutěžích a mistrovských soutěží týmů i jednotlivců Českého atletického svazu.

Ke stažení

Na této stránce naleznete dokumenty ke stažení, jako jsou např. přihláška do klubu, dokument k GDPR (souhlas se zpracováním osobních údajů), nebo stanovy klubu. Všechny dokumenty si můžete stáhnout pomocí odkazů níže a to ve formátu .pdf.