Tratě závodu jsou okruhové, vedené částečně po lyžařské sjezdovce, částečně po lesních cestách a trailových stezkách bike parku. Tratě jsou profilově i technicky náročné a svými parametry odpovídají náročnosti trasám světových či evropských šampionátů v běhu do vrchu (nahoru/dolů).Hlavní závod – 12 km, 750 m+ (3x velký okruh)

Kategorie: muži A, muži B, ženy A, ženy B

Trať hlavního závodu měří 12 km (3x velký okruh) a její převýšení je cca 750 m. Trať je technicky náročná, neboť je vedena převážně po lesních cestách a trailových trasách bike parku, částečně pak také po sjezdovce Peklák a travnatém povrchu v prostorách areálu.

Trasa velkého okruhu – 4 km, 250m +
Výškový profil trasy velkého okruhu – 4 km, 250m+
Slovní popis

Výchozím bodem velkého okruhu je startovní/cílová brána, která bude umístěna v dolní části sjezdovky Peklák. Odtud se závodníci vydají po levé straně sjezdovky vzhůru, přičemž 4x po sobě sjezdovku traverzují. Cca 150 m pod vrcholem sjezdovky, na kamenité cestě vedoucí napříč, závodníci odbočí vlevo a seběhnou pod single trail zvaný Mechovka (1. kilometr okruhu). Po tomto trailu vystoupají až na vrchol sjezdovky Peklák, odkud naběhnou do 250 m dlouhého a technicky náročného seběhu po single trailu Rodeo a také znovu po sjezdovce. Zhruba v druhé třetině sjezdovky zabočí prudce vlevo na mírně svažitou obslužní lesní cestu, která je dovede až pod nejprudší stoupání na trase (2. km okruhu). Zde naběhnou na downhillovou sjezdovou trasy Drtikol a po ní vystoupají technicky velmi náročným terénem znovu až téměř na vrchol sjezdovky Peklák. Závodníci ze stoupání vyběhnou na lesní cestě, dají se vpravo, a po cca 50 m odbočí do lesa a pustí se do dlouhého a prudkého seběhu po lesní stezce. Následně je čeká poslední stoupání na okruhu, jež vede po kamenité cestě (3. kilometr okruhu). Závěrečné stoupání závodníky přivede zpět na obslužnou lesní cestu, po které přibíhali pod nejprudší stoupání na trase. Na této cestě se ale závodníci dlouho neohřejí, neboť se na ní okamžitě stočí po levé ruce a vrhnou se do závěrečného seběhu do cílového prostoru. Nejdelší část seběhu vede po technicky náročném, ale hravém single trailu „Rodeo“, který ústí na cvičné sjezdové dráze. Následuje krátký, ale za to prudký seběh do areálu a cca 300 m dlouhá závěrečná smyčka s občerstvovací stanicí po travnaté rovině zpět do prostoru startu/cíle.

GPS záznam trasy ke stažení – velký okruh

Hlavní závod – 6 km, 350 m+ (2x malý okruh)

Kategorie: dorostenky, dorostenci, juniorky, junioři, ženy C, ženy D, muži C, muži D, muži E

Trať závodu na 6 km má převýšení cca 350 m a je vedena po trailových trasách bike parku, sjezdovce Peklák a rovinatém travnatém povrchu.

Dětská trať – 500m (jeden okruh)

Dětská trať bude mít délku cca 500m s malým převýšením. Její úvodní část povede po spodní části sjezdovky Peklák, prostřední část je vedena po bike parkových singletrailech Korida a Rodeo, závěrečná část pak po cvičné mini sjezdovce v pravé části areálu.