V neděli 30. 5. 2021 se na stadionu v Ústí nad Orlicí uskutečnily kontrolní oddílové závody několika místních atletických klubů či oddílů. Závodníci z TJ Jiskra UO, AC Pardubice, Atletika TJ Sokol Žamberk, TJ Dlouhá Třebová a našeho AK Iscarex Česká Třebová společně závodili ve skoku dalekém a bězích na 60 m, 100 m, 500 m, 1000 m a 2000 m.

Až na nejdelší běžeckou trať jsme měli v každé disciplíně své zastoupení. Všichni zúčastnění prokázali, že jsme přes zimu a hlavně pak na jaře vůbec nezaháleli a podali výborné výkony. Za zmínku stojí především výkon dorostence Matěje Štantejského v běhu na 100 m, který zvládl stometrový sprint v úžasném čase 12,1 s. Dále také výkon starší žákyně Kristiny Stránské na 60 m, která do cíle dosprintovala za 8,3 s., výkon Johanky Borkové na 100 m v čase 13,5 s. a Štěpánky Petrové ve skoku dalekém, která doskočila na 420 cm. 

V mladších žákyních bychom rádi vyzvedli výkon Elen Koubové ve skoku dalekém, který měl hodnotu 421 cm, dále také její výkon na 60 m (8,7s). a 500 m (1:26 min.). Nesmíme zapomenout ani na výkon Kláry Čejkové, která stovku zaběhla za 14,6 s. 

V mladších žácích si svou premiéru na trati 1000 m vyzkoušel Radovan Kumpošt, který kilometr uběhl za 3:22,7 min. a zaznamenal tak skvělý výkon potvrzující jeho vzrůstající běžeckou formu. Na trati 500 m výborně zabojoval Luboš Řehák, který tuto nevyzpitatelnou vzdálenost uběhl za 1:25,0. Na stometrové trati pak předvedl zajímavý výkon i Dominik Rybička (13,6 s). V řadách přípravek podali skvělé výsledky Tereza Dejdarová, Šárka Maříková a Radim Kouba (viz výsledky).

AK ISCAREX v plné parádě

Všem zúčastněným patří poděkování za skvělou reprezentaci oddílu a gratulace k jejich výkonům, které byly v mnoha případech i osobními rekordy (ač neoficiálními, neboť měření probíhalo ručně, nikoliv elektronicky). Kompletní výsledky jsou k dispozici standardně na webu Atletika.cz.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.