1. kolo Krajského přeboru družstev mladšího žactva se uskutečnilo 9. 6. 2021 ve Svitavách. Před začátkem závodu se městem přehnala bouřka, ale pak už nic nebránilo pořádně zabojovat o body, které se přidělují závodnicím na prvních deseti místech v každé disciplíně…

O cenné body bojovalo 12 závodnic

Družstvo po doplnění dívek z přípravky mělo 12 závodnic. Hned k první disciplíně běhu na 60 m nastoupila děvčata odhodlána poprat se o co nejlepší časy. Ty také zajišťovaly účast ve finále. Hned v prvním běhu padly tři osobní rekordy. Kristýna Simonová si vylepšila čas na 9,50 s, Silvie Provazníková 9,78 s a Amálie Kubátová na 10,18 s. V druhém běhu skvěle běžela Eliška Maříková a čas 9,41 je také jejím osobním maximem. Čtvrtý běh vyhrála Šárka Maříková a výborným časem 8,92 s se nominovala do finále A. Pátý běh vyhrála Klára Čejková a časem 9,11 s byla také účastnicí finálového běhu A. Linda Trávníčková se druhým místem v rozběhu ukázala jako bojovnice a při svých prvních velkých závodech zaběhla skvělý čas 9,44 s. Ve stejném rozběhu za naše barvy ještě bojovala Anna Kubátová časem 10,05 s.

Mezitím jsme s napětím sledovali závod v oštěpu a výšce. V oštěpu jsme měli dvě závodnice. Obě se probojovaly do užšího osmičlenného finále a skvělými hody v osobních maximech vybojovaly pro náš oddíl hezká umístění a cenné body. Elen Koubová 4. místo za hod dlouhý 23,84 m a Tereza Dejdarová 6. místo za hod 18,52 m. Ve výšce byla osamocena Anežka Broulíková. Skokem vysokým 1,29 m obsadila 5. místo a vylepšila tak bodový zisk našeho družstva o 6 bodů.

60 m překážek byla další běžecká disciplína. V té nás reprezentovala Agáta Nela Preislerová, která si zaběhla osobní rekord 12,86 s a dělila se o 7. – 8. místo v celkovém pořadí. I v běhu na 800 m byla jedinou účastnicí s našich řad Agáta Nela Preislerová a po osobním rekordu nad překážkami zaběhla také v nejdelším běhu středečního dne další svůj osobák 1:42,90 a 4. místo bylo odměněno sedmi body. Běh na 150 m ve třetím rozběhu ovládla Klára Čejková a byl tu další osobní rekord a mimo jiné i skvělý čas na této trati 21,98 s. A také zasloužené 4. místo z 33 závodnic, které 150 m ten den běžely.

Z technických disciplín ještě nesmíme zapomenout na kouli a dálku. V kouli jsme měli tři závodnice. 8. místo a finálové hody si pro sebe zajistila Silvie Provazníková výkonem 7,14 m, Anežka Broulíková vrhla kouli do vzdálenosti 6,01 m a Amálie Kubátová 5,47 m. Všechna děvčata opět překonala své osobní rekordy a pro některá to bylo vůbec poprvé, co v soutěži ve vrhu koulí závodila.

Dálka prověřila koncentraci nejen našich závodnic

Dálka byla co do počtu závodnic velmi obsazenou disciplínou. O body si tu chtělo doskočit hned 45 dívek. Soutěž trvala skoro dvě hodiny, což bylo velmi náročné na udržení koncentrace. Naše děvčata to však zvládla na výbornou. Vylepšení osobních rekordů bylo samozřejmostí a skvělá umístění také. Posledním pokusem Elen Koubová doskočila na 455 cm a o tři centimetry tak získala vítězství v této disciplíně. Vyplatilo se bojovat do posledního pokusu. Ve finále a 8. místem ji zdárně následovala Tereza Dejdarová – její výkon 3,86 cm je už jen kousek od vysněné hranice čtyř metrů. Musíme zmínit i ostatní naše dálkařky a jejich výkony – Šárka Maříková 357 cm a výborné 14. místo, Kristýna Simonová osobní rekord v délce 340 cm, Eliška Maříková osobní rekord a 320 cm, Anna Kubátová osobní rekord a 309 cm, Linda Trávníčková také osobní rekord v hodnotě 291 cm.

Závodní den zakončily štafety na 4x 300 m. V prvním běhu se představila naše první štafeta ve složení Elen Koubová, Klára Čejková, Tereza Dejdarová a Agáta Nela Preislerová. Byl to velký boj a nakonec skvělé druhé místo v čase 3:12,75. Druhá štafeta ve složení Amálie Kubátová, Silvie Provazníková, Anežka Broulíková a Linda Trávníčková časem 3:42,61 nakonec předběhly i štafety v prvním běhu a celkové 5. místo bylo absolutně nad očekávání a děvčatům patří velká pochvala za bojovnost.

Nesmíme zapomenout zmínit, že nám v družstvu pomáhala děvčata z přípravek, která svým věkem ještě do mladšího žactva nepatří, ale závodní zkušenosti se jim budou hodit. Předvedou-li v dalších kolech např. v dálce stejné nebo i lepší výkony jako v tomto závodě, určitě se jejich bodový zisk znásobí. Na konec bychom ještě rádi pochválili našeho „talismana“ Radima Koubu, který jel děvčatům fandit a sám si mimo soutěž zaběhl skvělý čas na 60 m (9,61 s) a na 150 m (23,59 s). Radim je také věkem ještě přípravka, ale již nyní skvěle sekundoval starším závodníkům a je velkým příslibem do budoucna.

Všem ještě jednou velká pochvala za bojovnost a skvělé výkony a již nyní se těšíme na druhé kolo KPD, které proběhne opět ve Svitavách.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.