Poprvé v historii krajské atletiky se halový přebor Pardubického kraje konal v moderní Ostravské hale. Změna místa byla velkým přínosem pro celý průběh soutěže. Bezchybná organizace, ideální podmínky pro závodníky i diváky, využití moderních informačních systémů a světelných tabulí, komentování celého průběhu soutěže. Podmínky a atmosféra stejná, jako na velkých soutěžích.

Účast byla bohužel nižší z důvodu nemocí a karantén souvisejících s onemocněním Covid-19.  Nicméně krajský přebor byl otevřený a tudíž zde startovala i řada závodníků z jiných krajů. Konkurence v jednotlivých disciplínách tak nakonec byla na vysoké úrovni, z čehož těžili i naši závodníci a mohli jsme vidět několik osobních rekordů!

Pro naše atlety to byla první závodní příležitost v nastávající sezóně. Pro někoho i první závod v hale v životě a sbírání prvních zkušeností. Přesto, že se připravujeme celou zimu venku ve ztížených podmínkách, vedli jsme si v krajské konkurenci velmi dobře. Domů si závodníci odvezli celkem 6 medailí, 2 tituly přeborníka kraje a řadu dalších pěkných umístění a osobních rekordů (PB).

Přebornicemi kraje se staly v běhu na 800 m v kategorii žen Sára Serbousková (2:19.73) a v kategorii mladších žákyň naše oddílová naděje Tereza Dejdarová. Na trati předvedla krásný finiš a zkušeně si poradila se všemi soupeřkami v čase 2:29.89, který je rovněž jejím novým osobním rekordem.

Stříbrné medaile vybojovali hned tři naši závodníci. V kategorii můžů na trati 1500m, předvedl Jan Šimůnek fantastický výkon a kromě stříbra si domů odváží obrovský osobní rekord 4:09.90 a přepisuje rovněž naše historické oddílové tabulky. Na třístovce žákyň zaostala za svým venkovním osobákem, ale vylepšila si ten halový Johanka Borková. Časomíra se nakonec zastavila na 43.67 s a Johanka nestačila pouze na skvěle běžící Sáru Hynkovou z ŠAK Pardubice. Na druhém místě ve finále šedesátky finišovala mladší žákyňka Šárka Maříková v novém skvělém osobáku 8.80 s.

Holky v akci v závodě mladších žákyň na 60 m (Foto: http://www.atletikachrudim.cz)

Skvělý výkon na šedesátce mladších žáků předvedl Dominik Rybička, svůj osobní rekord neskutečně vylepšil na 8.55 s a zaslouženě si tak domů odvezl bronzovou medaili.

Všechny výsledky našich závodníků naleznete na webu ČAS. Za skvělé výkony všem zúčastněným gratulujeme.
Fotogalerie.

Fotky použité v článku jsou převzaté z webu www.atletikachrudim.cz.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.