První kolo Krajského přeboru družstev mladšího žactva Pardubického kraje odstartovalo netradičně přespolním během ve Vysokém Mýtě. V letošním roce se poprvé tyto týmové krajské přebory uskuteční v novém formátu a to: 1. kolo krosový závod, 2. kolo tradiční atletický mítink, 3. kolo závody štafet na různé distance, 4. kolo tradiční atletický mítink. Tak jsme zvědaví jaké budou od závodníků ohlasy.

V sobotu 19. 3. 2022 ve Vysokém Mýtě vládlo sluníčko, a tak i přes brzký termín, bylo závodění na přilehlé louce u atletického stadionu příjemné. Na start 1,2 km dlouhého závodu se postavilo v obou kategoriích velmi početné pole. O body pro družstvo si to rozdalo 109 mladších žákyň a dokonce 110 mladších žáků. 

Náš tým tvořilo družstvo děvčat ve složení Tereza Dejdarová, Agáta Nela Preislerová, Elen Koubová, Karolína Cviková, Kristýna Simonová, Žaneta Rybková, Anička Kubátová, Linda Trávníčková, Amálie Kubátová. Družstvo chlapců nastoupilo ve složení Luboš Řehák, Dominik Rybička, Vojtěch Mančál, Radim Kouba, Daniel Simon, Matyáš Brettler, Radek Mňuk. 

Závodníci byli rozděleni celkem do šesti rozběhů, aby se dobře vešli na trať. Následně po seřazení výsledků se sčítalo pět nejlepších umístění. V celkovém hodnocení dívek jsme si z Vysokého Mýta odvezly 1. místo o jeden bod před Svitavami. A stejně tak i chlapci vybojovali 1. místo a porazili druhou Dlouhou Třebovou o 35 bodů. 

Parádní výkon na trati předvedla naše Tereza Dejdarová, která se stala absolutní vítězkou mladších žákyň. Nejlepším našim mladším žákem byl v cíli Luboš Řehák. Patřilo mu moc pěkné 5. místo

Našim atletům gratulujeme a držíme jim pěsti do dalších kol. Kompletní výsledky naleznete na webu www.atletika.cz.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.