V sobotu 23. dubna vyrazila výprava atletek a atletů z našeho klubu do Brna, kde se zúčastnili mítinku na stadionu AC Moravské Slávie. A výprava to byla úspěšná, celkem jsme vybojovali 9 medailí v různých věkových kategorií a v rozmanitých disciplínách. Počasí vyšlo na jedničku, bylo krásně slunečno, ale větrno.

Dopoledne závodily přípravky – Anna Kubátová, Kristýna Simonová, Ema Pávíčková a Radim Kouba. Anna s Kristýnou se představily v disciplínách 60 m, kde Kristýna doběhla na velmi pěkném 2. místě a Anna finišovala na 12. místě. Skok do dálky byl ve znamení osobních rekordů u obou dívek. Kristýna pokořila hranici čtyř metrů, když skočila krásných 424 cm. Anna si z dálky odnáší taktéž osobní maximum v hodnotě 365 cm. Poslední disciplína, které se děvčata zúčastnila, byla součástí závodu mladších žákyň, protože v jejich věkové kategorii se závod 60 m překážek neběžel. Děvčata zvládla tuto disciplínu velmi dobře. Kristýna doběhla na 12. místě a Anna byla šestnáctá. Obě dvě mají velkou pochvalu, protože překážky běžely na závodech poprvé a zvládly je bez jakéhokoliv zaškobrtnutí a ve skvělých časech. Ema Pávíčková závodila na takto velkých závodech poprvé. Startovala v kategorii mladší přípravka a vedlo se ji velmi dobře. V závodě na 60 m finišovala v čase 11.80 s na 23. místě. V dálce skočila 237 cm a patřilo ji 28. místo. Poslední její disciplínou byl hod kriketovým míčem, kde Ema hodila do vzdálenosti 4,74 m a odvezla si moc pěkné 6. místo.

Jediným zástupcem chlapců v přípravkách byl Radim Kouba, který se stal nejúspěšnějším členem výpravy. Domů si dovezl ze tří startů tři medaile. Na trati 600 m si chtěl vylepšit osobní rekord. To se mu povedlo úplně neuvěřitelně a vylepšil si ho o 5 vteřin. Jeho současná hodnota je 1:50.17 a v cíli mu patřilo 1. místo. V disciplíně 60 m doběhl druhý v čase 9.33 s a ve skoku do dálky mu patřilo 3. místo s osobním rekordem 408 cm. 

Foto: Mirek Nosek

Odpoledne se do bojů o medaile a vylepšené osobní rekordy vrhli i naši žáci a žákyně. V mladších žákyních nás reprezentovala Tereza Dejdarová, Elen Koubová, Amálie Kubátová, Šárka Maříková a Agáta Nela Preislerová. Trio Tereza, Šárka a Amálie se postavilo na start běhu na 60 m. Šárka prolítla tuto trať nejlépe za 9.09 s a patřilo ji 15. místo. Tereza finišovala v osobním rekordu za 9.11 na 18. místě. Amálie časem 10.33 obsadila 59. místo. 

Ve skoku dalekém doskočila nejlépe z našich Elen, která výkonem 455 cm obsadila 6. místo. Tereza se na dálce blýskla osobním rekordem v hodnotě 433 cm (11. místo), Šárka doskočila do vzdálenosti 393 cm a patřilo ji 25. místo, Amálie si po zranění kotníku odváži z Brna své osobní maximum, které má nyní hodnotu 367 cm (35. místo).

Na trati 800 m se představily Tereza a Agáta Nela. Obě dvě si vedly velmi dobře a takticky. Tereza finišovala v osobním venkovním rekordu 2:32.27 a vybojovala si stříbro. Agáta Nela proběhla cílem v čase 2:36.40 na pěkném 6. místě.

Foto: Mirek Nosek

V hodu oštěpem nás reprezentovalo duo Elen a Agáta Nela. Děvčata se po rozházení vrhla do soutěže. Elen nenašla přemožitelku a hodem 29,12 m si právem odnesla vítězství. Agáta hodem dlouhým 23,43 m skončila pátá. Navíc si Agáta po hodu oštěpem ještě vrhla koulí a získala výkonem 6,54 m deváté místo. Posledním závodem dne pro Elen byla trať 300m a výkon 47.03 s ji stačil na pěkné 6. místo.

Našim jediným mladším žákem na startu byl Dominik Rybička.  Ve skoku dalekém mu výkon 426 m stačil na 9. místo. Šedesátku zaběhl v čase 8.46 s a obsadil 6. místo. Svoje představení na těchto závodech uzavřel krásným výsledkem na třístovce, kterou proběhl v čase 44.06 a právem vystoupal na 2. místo stupních vítězů. 

V kategorii starších žákyň běžela svůj závod na 300m velmi dobře Klára Čejková a po krásném finiši ji patřilo 3. místo a čas 45.83. Na startu jsme měli i zástupce v kategorii starších žáků Jakuba Simona. Pro Jakuba to byly to první atletické závody v životě a velice mile nás překvapil. Na trati 60m doběhl v čase  8.94s na 18. místě. Při technické disciplíně hodil svůj oštěp vážící 600 g do vzdálenosti 22,23 m, což mu vyneslo 6. místo a svůj závodní den zakončil třístovkou časem 49.48 a obsadil 14. místo. 

Výsledky ze závodů kategorie U11 naleznete na webu atletika.cz.
Výsledky ze závodů kategorie U15 naleznete na webu atletika.cz.
Fotogalerii od pana Mirka Noska naleznete v albu na rajčeti.cz.