V sobotu 23. dubna jsme uspořádali po dvouleté pauze tradiční závod v Českotřebovském parku Javorka. Letos tedy již 25. ročník přilákal velké množství běžců, především dětí. Již od samého rána panovalo krásné jarní počasí a taky čilý ruch. Všechno se připravovalo na první start v 9:30 hodin a pak už se závody rozjely naplno a postupně se představily děti ve všech věkových kategoriích. Pro všechny byly připraveny „finišerské“ medaile a nejlepší tři byli vždy odměněni na stupních vítězů.

Program vyvrcholil v 11:20 hodin hlavní závodem pro dospělé. Ti zdolali trasu o délce sice jen 6 km, za to ale pěkně zvlněnou a tedy celkem náročnou. Vítězem se stal Radek Hübl z Runsport/ Salomon týmu v čase 19:36, před domácími běžci AK Iscarexu, druhým Janem Šimůnkem (20:18) a třetím Filipem Záveským (20:52).

Mezi ženami s přehledem zvítězila z domácího oddílu Michaela Stránská v čase 22:22. Druhé místo obsadila v čase 25:55 Jana Matyášová (Silvita s.r.o., Ústí nad Orlicí) a třetí příčku si vyběhla Ústeckoorlická atletka Vendulka Stránská (26:26).

Zlatým hřebem závodního dne byly nepochybně závody štafet na 4x 450m, zde se představily čtyřčlenné týmy a došlo k parádním soubojům na trati. Pořadí se měnilo, bylo to napínavé až do konce. Pro vítězství nakonec dofinišoval tým Broskvičky, jen o 5 sekund později dorazil do cíle tým Slimáci a o 2 sekundy za nimi bral třetí příčku Tým.

Nakonec se v Javorce představilo celkem 209 závodníků a my máme velkou radost, že můžeme v tradici pokračovat dále a těšíme se na viděnou v roce 2023!

Fotografie použité v textu jsou od Jana Záveského.
Výsledky naleznete na webu iscarex/sport.cz
Fotogalerie ze závodů mládeže od pana Šimůnka.
Fotogalerie ze závodů dospělých od pana Šimůnka.
Fotogalerie od Honzy Záveského.
Článek v Orlickém deníku.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.