Venkovní sezóna 2022 je v plném proudu a našim atletům se parádně daří. Dobře si vedeme nejen v soutěžích družstev, ale i jednotliví závodníci překonávají své osobní rekordy jak na běžícím páse. Některé klubové rekordy se tak otřásají v základech.

Nejvíce změn jsme zaznamenali v kategorii mladších žáků. Dominik Rybička během jara překonal sedm klubových rekordů v této věkové kategorii. Na šedesátce se pomalu přiblížil hranici 8 s, když ve Svitavách zaběhl výborný čas 8.36. Na třístovce v Litomyšli navíc zaběhl 43.88 s, což aktuálně stačí na třetí místo v krajských tabulkách. V dálce zaznamenal skok dlouhý 443 cm a kriketovým míčkem dohodil 43.13 m. Velký posun na osmistovce zaznamenal Lubomír Řehák a v Litomyšli se blýskl časem 2:22.82 a patří mu druhé místo v krajských tabulkách. Navíc ve skoku vysokém překonal absolutní klubový rekord, výkonem 1.47 m. Matyáš Brettler zaznamenal nejrychlejších 60 m př., 11.32 s. O věkovou kategorii výš Jakub Simon poslal oštěp (500 g) do vzdálenosti 22.23 m.

Nejrychlejším sprinterem našeho klubu je nyní Matěj Štantejský, který v Novém Městě nad Metují zaběhl 100 m za 12.18 s. Další absolutní rekord zaznamenal Maxim Hanik na třístovce a to výkonem 42.88 s. A nesmíme zapomenout na Jana Šimůnka, který přepsal rekord na čtyřstovce, který má nyní hodnotu 54.71. A také čas na 1 500 m je zase o kousek blíž čtyřminutové hranici, Honza nedávno zaběhl na 1. kole II. ligy čas 4:04.15.

V dívkách a ženách zatím přepsala klubový rekord pouze mladší žákyně Elen Koubová, která zapsala v oštěpu (500 g) výkon 29.12 m. Sezóna ale dále pokračuje a my věříme, že i zde nějaký ten rekord ještě padne.

Zde naleznete tabulku s rekordy dle věku. Ty absolutní jsou uvedeny i zde na webu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.