Pro některé konec sezóny, pro jiné začátek. Tak by se dalo označit Mistrovství České republiky v přespolním běhu, které proběhlo poslední listopadový víkend v severočeském Rumburku a po 7 letech se tak vrátilo do prostředí fotbalgolfového areálu Dymník. Před sedmi lety (2015) zde vyhrála kategorii Juniorek Míša Hostýnková (tehdy Stránská), mezi ženami se na 11. místě umístila Adéla Vetchá (tehdy Stránská) a mezi muži na 8. místě Filip Záveský a na 15. místě pak Michal Horáček. Letos nás v Rumburku reprezentovali dva naši závodníci, a to Aneta Čípová s Janem Šimůnkem, oba v juniorských kategoriích.

Pořadatelé připravili v areálu Dymník náročné, profilově zvlněné tratě, které vedly převážně po místních loukách. Podklad byl tedy travnatý a poměrně měkký až blátivý, takže tratě všechny běžce opravdu prověřily.

Juniory čekalo šest kilometrů. Úvodním 1,5km okruhem proběhla pospolu většina 42členného pole. Honza se držel zhruba v polovině. V druhém kole už byly k vidění jednotlivci i menší skupinky a Honza se začínal propracovávat dopředu. Zatímco řada závodníků spíše zpomalovala, Honza držel stabilní tempo a postupně na trati předbíhal jednoho běžce po druhém. V závěrečném okruhu se probojoval do první desítky a v cílové rovince těsně prohrál souboj o 8. místo. V nabité juniorské kategorii předvedl velmi dobrý taktický výkon a umístění v top 10 je skvělé. Pět závodníků z juniorské kategorie bylo následně nominováno na Mistrovství Evropy v krosu v Italském Turíně. I to svědčí o obrovské konkurenci a kvalitě závodníků v této juniorské kategorii.

Aneta, věkem ještě dorostenka, jela do Rumburku hlavně sbírat zkušenosti s velkým závodem. Čtyřkilometrovou trať rozběhla odvážně a v prvním kole se držela v popředí. Od druhého kilometru ale nastavené tempo nedokázala držet a musela zvolnit. Nakonec vybojovala 24. místo z 38 startujících děvčat, což je na první start mezi juniorkami poměrně dobrý výsledek. Aneta je velkým příslibem do budoucnosti, kros ji baví, takže věříme, že už na jaře ve své kategorii dorostenek svůj krosový potenciál na mládežnickém krosovém MČR všem ukáže.

Kompletní výsledky MČR v přespolním běhu jsou k dispozici na webu Atletika.cz. Autorem fotografií použitých v článku je Tomáš Edlman, dále pak Aleš Stránský.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.