Mládežnický šampionát se konal téměř za humny, a to v Jablonném nad Orlicí. Byla to dobrá příležitost si poměřit síly s běžeckými talenty z celé republiky. Běželo se v areálu Malák, tedy v místě, kde se dlouhá léta pořádá známý krosový závod Memoriál Quido Štěpánka.

Trať byla vytyčena na kilometrovém okruhu a měla poměrně citelné převýšení. Stavitel tratě, dřívější přední český vytrvalec Honza Pešava se toho nebál a připravil trať opravdu náročnou. Louka byla po deštích měkká a postupně se měnila v blátivý koridor. Řada závodníků si s tímto terénem moc nerozuměla, bláto smekalo, zouvalo tretry… Výsledné časy byly mnohem pomalejší, než je obvyklé a také se vytvářely na trati mezi závodníky velké časové odstupy.

Na start se za náš oddíl postavilo celkem 16 závodníků a zástupce jsme měli ve všech kategoriích. Všichni naši závodníci se snažili, bojovali s tratí i s náročným podkladem a určitě budou mít na co vzpomínat. Na přední místa nebo medailová umístění jsme se prosadit nedokázali. Nejlepším výsledkem bylo 12. místo Terezy Dejdarové v kategorii mladších žákyň. V této věkové kategorii jsme měli nejpočetnější zastoupení a to hned pět běžkyň.

Další pěkný výsledek předvedla Johanka Borková a na tříkilometrové trati obsadila 21. místo. Další dvě naše dorostenky se dokázaly vejít ještě do čtvrté desítky, na 37. místě doběhla Elena Marie Preislerová, o sedm vteřin a dvě pozice za ní pak Sophia Salivarová.

Výsledky si můžete prohlédnout zde.
Fotogalerii od Aleše Stránského si můžete prohlédnou zde.
Oficiální fotogalerii najdete na webu ČAS zde.
Titulní fotografie je z webu ČAS od Tomáše Hermanna.