Závodní sezóna je v plném proudu a protože nám jarní část jaksi vypadla, ta letní/podzimní je velmi nabitá. V srpnu a září jsme se jako oddíl představili hned na dvou větších akcích. Prvním z nich byl ústecko-orlický Rieter meeting, kde se představili tři naši atleti (2x 800 m, 1x 60 m), druhým pak European Kids Athletics Games 2020 v Brně, kde nás reprezentovala jedna atletka na 800 m distanci.

Rieter meeting s mezinárodní konkurencí

Organizátoři Rieter meetingu se letos opravdu činili a nabídli divákům skvělou podívanou na top atlety nejen z České republiky, ale také ze zahraničí. Mezi největší česká jména patřili bezesporu Bára Špotáková, Zuzana Hejnová, Nikola Bendová, Jan Veleba, Jan Friš nebo Lukáš Hodboď. Z těch zahraničních vyčnívali nejvíce sprinteři – Brit Richard Kilty a Američan Mike Rodgers.

Za náš klub se na Rieter meetingu představili tři atleti. V běhu na 800m Jan Šimůnek a Kryštof Vetchý, ve sprintu na 60 m pak jedna z našich nejmladších nadějí Elen Koubová. A jak dopadli? Začneme od nejmladší…

Elen Koubová obsadila v běhu na 60 m 7. místo celkově s časem 09.51. S ohledem na to, že patřila mezi nejmladší závodnice, je tento výsledek pěkný. Zároveň si Elen zaběhla své osobní maximum, takže spokojenost je na místě.

Běh na 800 m patřil mezi hlavní disciplíny meetingu a protože většina závodníků patřila do české atletické špičky, byl tento závod rozdělený do dvou běhů. Naši kluci nastoupili do běhu č. 2, kde organizátoři dali prostor zazávodit si především atletům z místních atletických klubů. Honza i Kryštof si vedli v závodě dobře, i když v celkovém pořadí obsadili 12. a 13. místo.

Honza si v tomto závodě o fous vylepšil své osobní maximum na 2:04.15, Kryštof si zase zaběhl své sezónní maximum 2:08.95, kterým jen několika desetinami vteřiny zaostal za svým PB.

Honza | Autor fotografie: Jan Šimůnek
Kryštof | Autor fotografie: Jan Šimůnek

European Kids Athletics Games

Na EKAGu 2020 náš klub reprezentovala pouze Rozálie Vetchá v běhu na 800 m. Mezinárodní konkurence slibovala velmi rychlý závod, tudíž cíle byly vysoké – vylepšení osobního maxima a umístění mezi TOP 10 závodnicemi.

Začátek závodu byl ze strany všech závodnic lehce nervózní, takže nebyla nouze o strkanice, lokty, šlapáky apod. I přes to všechno se běželo velmi rychle a padaly skvělé výkony. Róza doběhla s potrhanými tretrami a s krvavými šrámy na nohou na hezkém 10. místě. Více něž umístění náš však potěšil její bojovný výkon a čas 2:28.87, kterým si více jak o jednu vteřinu vylepšila své osobní maximum.

Všichni naši atleti si na těchto akcích vedli skvěle a za příkladnou reprezentaci klubu jim děkujeme. Kompletní výsledky naleznete zde:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.