5. – 6. září proběhlo v Ostravě námi velmi očekávané Mistrovství České republiky juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek na dráze. Na startu se ve třech disciplínách představili dva naši atleti, kteří se dokázali v silné republikové konkurenci prosadit a umístit se mezi TOP 10 nejlepšími ve všech disciplínách, do kterých nastoupili.

Serbousková na 800 m v TOP 10 v čase 2:19.40

Jako první se na MČR představila Sára Viktorie Serbousková v rámci běhu na 800 m. Sára nastoupila do boje o finále v prvním rozběhu, kde ji bohužel ve strhujícím finiši uniklo druhé přímé postupující místo o necelé dvě desetiny sekundy. Sára tak musela čekat, jak dopadnou další dva rozběhy, neboť zde byla šance, že postoupí tvz. na čas. Bohužel další dvě atletky z třetího rozběhu byly proti a Sáře tak postup do finále těsně unikl. Nakonec Sára s časem 2:19.40 obsadila celkově 10. místo.

Sára má na osmistovce určitě na víc, ale forma se před MČR nedostavila a tak si na lepší výkony a výsledky musíme počkat např. do letošního MČR v krosu, nebo do haly v příštím roce. Věříme, že to tam je a výsledky se dostaví :).

Mílař Šimůnek přivezl hned dva osobní rekordy

Druhým atletem, který se postavil na start a to ve dvou disciplínách (1500 m a 3000 m), byl Jan Šimůnek. Honza byl před MČR ve skvělé formě, takže jsme očekávali kvalitní výkony. A to se také potvrdilo.

Honza nastoupil nejdříve do závodu na 1500 m, který se běžel v sobotu. V napínavém závodě se Honzovi podařilo prodat vše, co přes prázdniny natrénoval. Díky stovkám naběhaných kilometrů, poctivému přístupu k tréninku a odvážnější hlavě si Honza na MČR vybojoval skvělé 6. místo a k tomu ještě nové osobní maximum na 1500 m, které má hodnotu 4:11.06. Parádní představení, které v brzké době slibuje prolomení hranice 4:10.00. A na to se těšíme!

Závod na 3 000m | Autor fotografie: Roman Polášek

Druhou disciplínou, do které se Honza odvážně pustil, byl běh na 3000 m. Po patnáctistovce ideální disciplína na druhý den MČR. V neděli, přesně v 10:15, se Honza vydal hájit naše barvy, zabojovat o nové PB a pokusit se umístit v TOP 10. Nebudeme dlouho napínat, cíl byl splněn na jedničku. Honza se ve velmi rychlém a deštivém závodě, kde mimo jiné padl letitý český dorostenecký rekord a téměř každý atlet si zaběhl nové maximum, umístil na skvělém 10. místě a své osobní maximum si zlepšil o 8 vteřin. Jeho nové PB má nyní hodnotu 09:12.19.

Honza má na těchto distancích velký potenciál, takže když bude trpělivý, poctivý v tréninku a regeneraci, brzy se od něj dočkáme velkých věcí.

Kompletní výsledky z MČR jsou k dispozici na webu http://www.atletika.cz – přímý odkaz zde: https://online.atletika.cz/vysledky/41042/0/2. Autory použitých fotografií jsou Adolf Horsinka a Roman Polášek, fotografie z MČR jsou dostupné na webu Atletika.cz v sekci „fotogalerie“.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.