Minulou sobotu, tj. 19. 9. 2020, proběhlo v Třinci Mistrovství České republiky žáků a žákyň na dráze, kde se představili také dva naši závodníci – Rozálie Vetchá v běhu na 1500m a Matěj Štantejský v běhu na 800m.

Konkurence byla obrovská, ani jeden se však na své distanci neztratil a oba předvedli skvělé výkony odpovídající republikové kvalitě. 

Matěj si odváží z osmistovky nový osobní rekord

Jako první se na startovní čáru postavil Matěj Štantejský. Běh na 800 m byl na pořadu dne ve 14:40 hod. a rozdělený byl do tří rozběhů. Mates nastoupil v rámci třetího rozběhu, a protože nasazení do rozběhů probíhá losem, bylo jasné, že každý z rozběhů bude mít svou kvalitu a kvalifikovat se do finále bude nesmírně obtížné. A to se také potvrdilo – na postup do finále tzv. na čas bylo nutné zaběhnou 800 m pod 2:07.60

Matěj si v závodě vedl velmi dobře a hned od začátku se snažil držet kontakt s těmi nejrychlejšími v rozběhu. Bohužel velmi rychlá úvodní dvoustovka v čase lehce pod 30s se následně na Matějovi podepsala a sebrala mu síly do závěrečných metrů. I přes lehce přepálený úvod závodu si Matěj doběhl na 5. místě v rozběhu pro nádherný osobní rekord v čase 2:10.74, který naznačuje, že se zodpovědnějším přístupem k tréninku může Mates brzy pomýšlet i na časy hluboko pod 2:10 :). Co ty na to, Matěji?

V rámci celkového pořadí obsadil Matěj v běhu na 800 m 15. místo.

Rozálie 7. nejrychlejší žákyně v České republice na 1500 m

Rozálka patří věkem stále do kategorie mladších žákyň, svými výkony však dokáže konkurovat i daleko starším dívkám. Proto také letos dostala (lépe řečeno „si vybojovala“) jedinečnou příležitost startovat na MČR žactva, na kterém mohla svou výkonnost porovnat s až o téměř tři roky staršími žákyněmi. A nevedla si vůbec špatně, spíš bychom měli říct, že si vedla naprosto skvěle, protože svým odvážným a bojovným výkonem ukázala, jaký potenciál v ní stále dříme.

Na start se postavila v 15:40, a jelikož běh na 1500 m nemá rozběhy, běželo se hned naostro. Start finálového závodu byl lehce nervózní, Róze se nepodařilo po výstřelu probojovat na přední pozice a tak ji několik závodnic zavřelo na pozici v druhé polovině startovního pole – což nebylo ideální. Naštěstí patnáctistovka je dlouhý závod, takže Róza měla stále dostatek času posunout se vpřed. A využila toho bezezbytku. S přibývajícími metry se pomalu posouvala startovním polem a držela se na „dostřel“ čela někde kolem 5. místa. Jak se závod blížil do svého závěru, startovní pole bylo již značně roztrhané a Rozálie vbíhala do posledního kola na 8. místě. V závěru pak v sobě našla ještě nějaké zbytky sil a podařilo se jí na posledních cca 150 m doběhnout a předběhnout ještě jednu soupeřku. Tímto dlouhým finišem se dostala na konečné 7. místo v čase 5:04.99. Klobouk dolů za tento výkon, už se nemůžeme dočkat, co předvede na dalších závodech.

Výsledky ze všech disciplín MČR žactva naleznete na webu Atletika.cz – https://online.atletika.cz/vysledky/41052/0/2.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.