Krajské přebory družstev přípravek nabízejí skvělou příležitost nejmenším atletům zažít atmosféru týmového klání a vyzkoušet si jaké to je, když svým individuálním výkonem pomáháte týmu získávat cenné body do celkového hodnocení. Naši nejmenší si ve všech kolech soutěže včetně finále vedli na výbornou, v žádné disciplíně neztráceli a jak holky, tak i kluci se prezentovali skvělými výkony.

Krajský přebor přípravek byl rozdělen na tři skupiny po sedmi družstev. V naší skupině jsme soupeřili především s atletickými oddíly z našeho nejbližšího okolí – tj. ze Svitav, Ústí nad Orlicí, Dlouhé Třebové, Moravské Třebové, Žamberka, Lanškrouna a Poličky. Celá soutěž měla čtyři kola, po kterých následovalo finálové kolo, do kterého postoupilo osm nejlepších týmů z celého kraje, resp. ze všech tří skupin. A to jak v kategorii děvčat, tak i chlapců.

Tým děvčat obsadil ve finále 2. místo

Naše děvčata patřila po celou dobu základní části soutěže mezi nejlepší družstva v naší skupině. Tři kola ze čtyř vyhrála a do finále postupovala z 1. místa. Bohužel ve finále přišla drobná zaváhání a jelikož konkurence byla opravdu silná, po litém boji o co nejlepší individuální výkony a umístění se děvčata nakonec umístila na nádherném 2. místě. Tým  nastupoval v sestavě Tereza Dejdarová, Šárka Maříková, Eliška Maříková, Anička Kubátová, Karolína Cviková, Kristýna Simonová a Katka Adamská.

Všechna děvčata se v soutěži prezentovala kvalitními výkony. Za zmínku stojí především celkový výkon Terezy Dejdarové, která na individuální úrovni vyhrála všechna základní kola soutěže. Současně si zaběhla skvělý čas na 600 m, a to 1:50,21, což je aktuálně její osobní maximum. Další závodnicí, která si vylepšila svá osobní maxima, byla Šárka Maříková. Ta si zaběhla osobní rekord na 60 m, ten má nyní hodnotu 8,85 s, své PR si vylepšila také ve skoku dalekém výkonem 4,17 m.

Chlapci ve finále vybojovali 7. místo

Chlapci byli po celou dobu soutěže v odlišné situaci než naše děvčata. A to hlavně proto, že byli oslabeni malým počtem atletů, který za tým nastupoval. Bohužel více závoďáků stejného věku v klubu nemáme, takže kluci museli o body bojovat pouze v pěti. Ale nezalekli se a i když to v základních kolech neměli vůbec jednoduché a balancovali na hraně postupu, do finále se jim nakonec podařilo postoupit z posledního postupového místa (8. místo).

Kluci ve finálovém kole, které se uskutečnilo 2. 10. 2021 ve Svitavách, nechali všechny své síly a i přes početní handicap se jim podařilo vylepšit své celkové umístění o jednu příčku. Celkově jim v Krajském přeboru patří 7. místo, což je velmi hezké umístění na to, v jaké počtu společně sbírali body pro družstvo. Tým nastupoval v sestavě Radim Kouba, Vít Pirkl, Alex Hanik, Jindřich Mančál a Daniel Simon.

Všichni chlapci se po celou dobu soutěže prezentovali kvalitními výkony. Zmínit musíme hlavně Radima Koubu, který byl nejlepším závodníkem našeho družstva. V rámci 4. kola KPD si navíc časem 1:55,59 vylepšil své osobní maximum na 600m distanci.

Všem závodnicím a závodníkům děkujeme za příkladnou reprezentaci našeho klubu, svými výkony prokázali, že se s nimi musí počítat i v budoucnu ve vyšších kategoriích. Poděkování patří také Janě Jirouškové, vedoucí trenérce družstev, která byla vždy závodníkům k ruce a zajišťovala tak hladký průběh jednotlivých kol.

Pořadí družstev ve finále KPD

Pořadí děvčata

PořadíNázev klubuPočet bodů
1.TJ Svitavy, z. s.5371 b
2.Atletický klub ISCAREX Česká Třebová, z. s.5077 b
3.AK Slovan Moravská Třebová4980 b
4.Hvězda Pardubice z. s.4871 b
5.TJ Jiskra Litomyšl4237 b
6.ŠAK Pardubice, Benešovka, z. s.4227 b
7.AC Pardubice3821 b
8.Atletika Chrudim, z. s.3644 b

Pořadí chlapci

PořadíNázev klubuPočet bodů
1.ŠAK Pardubice, Benešovka, z. s.3655 b
2.TJ Jiskra Litomyšl3643 b
3.Atletika Chrudim, z. s.3576 b
4.AC Pardubice3441 b
5.Hvězda Pardubice z. s.3296 b
6.TJ Dlouhá Třebová, z. s.3235 b
7.Atletický klub ISCAREX Česká Třebová, z. s.2691 b
8.TJ Jiskra Ústí nad Orlicí, z. s.2505 b

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.