Sára Viktorie Serbousková vybojovala v běhu na 800 m stříbro na halovém Mistrovství České republiky juniorů, juniorek, dorestenců, dorestenek v Ostravě v novém osobním rekordu 2:16.13! Jan Šimůnek zase ukázal svůj potenciál v běhu na 3000 m a z náročného závodu si veze nové osobní maximum, které má nyní hodnotu 9:14.12.

První březnový víkend (6. – 7. 3. 2021) byl ve znamení Mistrovství České republiky juniorů, juniorek, dorestenců a dorostenek v hale, které se konalo v Ostravě – Vítkovicích a na kterém jsme měli dvě velmi nadějná „želízka v ohni“.

První závod sezóny, první „placka“

Prvním želízkem na MČR byla Sára Viktorie Serbousková, která se na MČR představila již v sobotu (v 15:30 hod.) v druhém ze dvou rozběhů v závodě na 800 m. Díky takticky dobře zvládnutému rozběhu se Sára druhým místem v čase 2:20.15 napřímo, a musíme říci, že i suverénně, kvalifikovala do nedělního finále. Vypuštěným závěrem v rozběhu navíc ukázala, že má potenciál na velmi kvalitní výkon, a tím pádem i na dobré umístění ve finále. Stačí „jen“, aby v neděli vyšlo vše podle plánu.

A ono to v neděli opravdu vyšlo. Do puntíku. Sára nedělní finále rozběhla s rozvahou, v prvních kolech se držela spíše v druhé polovině startovního pole, nikam se nehnala a vyčkávala na svou příležitost. Ta přišla v náběhu do poslední dvoustovky. Se zvoněním do posledního kola Sára protáhla krok, zrychlila a po cca 100 m už běžela na třetím místě. Sára však využila příležitosti naplno, sebrala zbytek svých sil a napnula se k silnému finiši. Následovalo další výrazné zrychlení, díky kterému se několik metrů před cílem přehnala přes Annu Cagašovou, čímž si zajistila skvělé 2. místo a nové halové osobní maximum v čase 2:16.13. Sáře k umístění a výkonu moc gratulujeme a když na sobě ještě zamaká, věříme, že se v létě můžeme dočkat ještě lepších výkonů.

První místo obsadila v čase 2:11.01 a v rekordu mítinku Hana Borová (SSK Vítkovice, z.s.), druhé místo vybojovala Sára Viktorie Serbousková v čase 2:16.13 (AK ISCAREX Česká Třebová), třetí doběhla v čase 2:17.46 Anna Cagašová (TJ Slezan Frýdek-Místek).

Honza z trojky veze cenné zkušenosti a nové halové PB

Jan Šimůnek byl naším druhým želízkem v ohni, který do Ostravy odjížděl především s ambicemi na vylepšení osobních rekordů. Na MČR se představil ve dvou závodech – v sobotním běhu na 3000 m a následně v neděli v běhu na 1500 m.

Sobotní „trojka“ odstartovala až v 18:45 hod., což není úplně ideální čas na závodění, ale protože byl program MČR nabitý a trojka atraktivní závod, museli se závodníci smířit s tím, že poběží v tzv. televizním prime time. Honza se s tím vypořádal dobře a předvedl výkon, se kterým by měl být, alespoň podle nás trenérů, spokojený. Přeci jen osobní rekordy se nezabíhají každý den.

Honza odstartoval dobře, vyhnul se úvodním strkanicím a v prvních metrech závodu se držel pohromadě s ostatními závodníky. Bohužel se od začátku běželo velmi rychle a již po 400 m se startovní pole začalo výrazně drobit a trhat. Na čele se utvořila vyrovnaná trojice běžců udávající tempo, které zbytek startovního pole nedokázal akceptovat. Honza tak bojoval sám, držel se kolem 10., 11. místa a běžel si své vlastní tempo. S přibývajícími metry a kilometry se pole natrhalo ještě víc a bylo vidět, že závodníkům již docházejí síly. Honza bojoval o 8. místo, protože v posledních několika kolech se mu podařilo z 10. místa dostat na osmé. V samotném závěru mu ale chyběly potřebné síly a s finišujícím Ondřejem Studničkou z TJ. Šumperk si ve finiši nedokázal poradit. V novém osobním halovém rekordu 9:14.12 obsadil nakonec 9. místo. Závod to byl moc hezký, Honza bojoval statečně. Věříme, že kromě zkušeností si Honza ze závodu odnáší i motivaci do dalšího tréninku. S výkonem může být spokojený.

První místo obsadil Matěj Hřebačka (8:39.61, Atletický klub Hodonín), druhý byl Philippe Carpentier (8:41.39, AK Škoda Plzeň), třetí skončil Jakub Zejbrdlich (8:42.70, AC Mladá Boleslav).

Patnáctistovka nesedla…

Nedělní patnáctistovka Honzovi bohužel vůbec nevyšla, se svým výkonem spokojený určitě nebude. V závodě doběhl na 12. místě v čase 4:28.97, což je výkon daleko za Honzovým osobním maximem a ještě dál za jeho potenciálem. Věříme, že Honzu tento výkon ještě více namotivuje do další tvrdé práce v tréninku a v následujících závodech ukáže, co v něm skutečně je.

1. místo Tomáš Habarta (3:57.52) z AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště, 2. místo Matěj Hřebačka (3:57.84) z Atletického klubu Hodonín, 3. místo Michal Hroch (3:58.62) z Atletického klubu Olomouc.

Kompletní výsledky z MČR juniorů, juniorek, dorestenců a dorostenek v hale z Ostravy nalezente na webových stránkách ČAS – Atletika.cz.

1 komentář

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.