Mistrovství České republiky v běhu do vrchu (nahoru/dolů), které se mělo v České Třebové původně uskutečnit v sobotu 5. 6. 2021 je definitivně přesunuto na neděli 19. září 2021.

Šampionát byl Českým atletickým svazem přesunut na září hned z několika důvodů – prvním z nich je nepříznivá epidemiologická situace, která se začíná lepšit až v posledních dnech. Dalšími důvody jsou zrušení Mistrovství Evropy v běhu do vrchu 2021 v Portugalsku a zrušení 15. mezinárodního poháru U18 v běhu do vrchu v Anglii. Na oba tyto šampionáty měl kvalifikační závod proběhnout právě v rámci Běhu na Peklák, ale protože se šampionáty nekonají, není důvod kvalifikační závod pořádat v červnovém termínu.

Na základě diskuze s předními českými běžci – vrchaři ČAS stanovil nový termín na neděli 19. září 2021 s tím, že v tomto termínu proběhne Mistrovství České republiky, které se současně stane kvalifikačním závodem pro tzv. „krátkou trať“ pro Mistrovství světa v bězích do vrchu a dlouhých horských bězích. Mistrovství světa se bude tento rok konat v Thajsku (Chiang Mai) v termínu 11. – 14. listopadu 2021.

Více informací a aktualizované propozice (podrobné informace k závodu) zveřejníme brzy zde na webu v sekci Běh na Peklák a pak také na webu ČAS (www.atletika.cz).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.